Slovenske TV

Podnaslovljene TV

Lokalne TV

EX YU TV

Angleške TV

Nemške TV

Italijanske TV

Ostale TV

SLO 2
06:00
Napovedujemo
07:00
Mozaični izbor najboljših svetovalnih, zabavnih in informativnih vsebin iz oddaje Dobro jutro.

Boljše od Dobrega jutra je - Najboljše jutro!

Vsak teden premišljeno izberemo najbolj atraktivne in odmevne rubrike iz dnevne oddaje Dobro jutro. Sobotno jutro je Najboljše jutro!

09:15
O svojih spominih bodo pripovedovali trije bratje Suhadolc: najmlajši Janez, legendarni profesor prostoročnega risanja na Fakulteti za arhitekturo, ki je zasnoval in izdelal tudi več sto stolov; Matija, prav tako arhitekt, ki je med drugim avtor načrtov za ureditev številnih samostanskih knjižnic na Slovenskem; in najstarejši, prof. dr. Anton, upokojeni profesor matematike na ljubljanski univerzi ter tudi navdušen botanik, preučevalec in zbiralec različnih vrst lesa. Med drugim se bodo spomnili svojih treh že pokojnih sestra, psihologinje Mete, poročene Krečič; arhitektke in spomeniške konservatorke Nataše, poročene Štupar Šumi, ter zdravnice Andreje, poročene Pipp. Spregovorili bodo tudi o svojih starših. Oče teh šestih otrok, gradbeni inženir in projektant Anton Suhadolc, je bil dve desetletji pred drugo svetovno vojno statik in vodja gradbišč pri največjih projektih arhitekta Jožeta Plečnika (gradnja cerkve v Šiški, stadiona ...) ter Plečnikov tesen prijatelj, obenem pa je samostojno ustvaril tudi več zgradb v Ljubljani. Mama, učiteljica Natalija, izhaja iz v naše kraje davno priseljene italijanske rodbine Sartori, oče pa po mamini strani iz prav tako italijanske družine Peruzzi, v kateri sta bila najbolj znana praded Martin Peruzzi, ki je leta 1875 prvi opozoril strokovnjake Deželnega muzeja Rudolfinum (danes Narodnega muzeja) na zanimive najdbe ostankov kolišč na Barju, ter njegov sin, kipar Svitoslav Peruzzi. Brata Anton in Matija Suhadolc sta bila rojena v desetletju pred drugo svetovno vojno, najmlajši Janez pa med njo. Vsak od bratov je imel zanimivo in ustvarjalno življenjsko pot. Njihove pripovedi v Spominih spremlja na stotine fotografij iz javnih in zasebnih virov. Številne med njimi so bile le redko objavljene. Nekatere fotografije v oddaji pa so bile objavljene prvič. Videti bo mogoče tudi posnetke iz arhivskih dokumentarnih filmov. Spet se napoveduje privlačna freska nekdanjih časov.
12:45
R: Jurjaševič Boris... Slovensko arhitekturo sta zaznamovala Plečnik in Vurnik. Njunima vlogama se približujeta Viktor Markelj in Marjan Pipenbaher iz Slovenske Bistrice.


Nista arhitekta, pač pa projektanta mostov in viaduktov. Za seboj imata bogato inženirsko in mostograditeljsko kariero, podpisala sta se pod dvesto uresničenih in večkrat na natečajih nagrajenih projektov.

Njuni mostovi premoščajo reke tudi v tujini, v Izraelu, Turčiji, Nemčiji, Srbiji, na Hrvaškem, Poljskem in Maleziji. Po njuni zaslugi je Maribor postal zibelka mostograditeljstva v Sloveniji in Evropi. Projektanta v filmu povesta, da najprej skleneta pogodbe z bregovi rek, šele potem z investitorjem.

Dokumentarni film z naslovom Mostovi na sliki neba pripoveduje zgodbo o velikem uspehu.

Scenarij Zdenko Kodrič, režija Boris Jurjaševič.

13:55
Olimpijske igre Pariz 2024: Športno plezanje, kombinacija (Ž), posnetek
16:00
R: Magan Ruan... Steps Of Freedom; Vizualno privlačen dokumentarni film o razvoju irskega plesa od tradicionalnega plesa do svetovnega fenomena. Film prikazuje osupljive izvedbe najboljših plesalcev te zvrsti na svetu. Številni med njimi so se pri ustvarjanju opirali na svoje irske plesne korenine, tudi Gene Kelly. Bogato arhivsko gradivo, uporabljeno v filmu, razkriva zgodovino irskega plesa, ob tem pa je poseben poudarek namenjen predstavi Riverdance.




STEPS OF FREEDOM: THE STORY OF IRISH DANCE / Irska 2021/režija Ruán Magan.

17:15
Rosy / Rosy, The Forbidden Journey; Marine pri 21 letih diagnosticirajo multiplo sklerozo. Energična mlada ženska sklene, da ne bo podlegla strahu, in se odpravi na 9-mesečno pot po Novi Zelandiji, Burmi in Mongoliji – ne da bi ubežala bolezni ali zdravnikom, temveč da bi najprej obudila povezave s svojim telesom, umom in dušo in se tako naučila živeti s skleRozo – Rozi.


ROSY / ROSY, THE FORBIDDEN JOURNEY / Francija / 2021 / Režija: Marine Barnérias...... IMDb ocena: 7.5/10
.

18:45
Tokratna Avtomobilnost je v znamenju gospodarskih vozil, natančneje, govorimo o razogljičenju transporta - z elektriko in z vodikovimi tehnologijami. Potrebujemo torej oba nova energenta. Glede tega so bili složni tako na predstavitvi Mercedesovega električnega tovornjaka v Hannovru kot tudi v Parizu, kjer je Toyota predstavila vso svojo paleto vozil na (vodikove) gorivne celice.

A kot smo slišali, na vidiku so problemi, ki presegajo razvoj tehnologij novih vozil. Politika namreč ni opravila in tudi ne opravlja svoje vloge pri razvijanju infrastrukture, ki bi omogočila, da se bodo nove čiste tehnologije sploh lahko uveljavile.

19:20
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
19:45
Videoigre veljajo za enega najdobičkonosnejših poslov na svetu, saj zaslužki v igričarski industriji presegajo zaslužke v filmski in glasbeni industriji skupaj. Vsako leto več kot 350 000 ljubiteljev videoiger, strokovnjakov in zanesenjakov izmenjuje svoje izkušnje na eni največjih konvencij na svetu, Gamescon v Kölnu. V oddaji analiziramo, kakšne stereotipe nam prikazujejo ustvarjalci videoiger, kje je meja med aktivnim konjičkom in zasvojenostjo in zakaj se v Hollywoodu bojijo umetne inteligence. Predstavili bomo tudi 75-letno Britanko, ki jo je za igro Fortnite navdušil vnuk.
20:00
The History Of Home; Dokumentarna serija v treh delih odkriva, kako se je človekovo domovanje spreminjalo skozi čas, vse od prazgodovine do danes. Kaj, torej, hišo spremeni v dom?


3. del:

Zadnji del nam bo predstavil zgornje nadstropje naših bivališč. Prvi bo na vrsti delovni kabinet, v kakršnem so ustvarjali veliki umi človeštva in spreminjali življenje vseh ljudi. Med njimi je Thomas Edison, ki je uvedel novo obdobje električne razsvetljave. Kabinet pa ni namenjen samo znanstvenim odkritjem, ampak tudi umetniškemu ustvarjanju. Ogledali si bomo, kdo je pisal knjige v Menihovi hiši. Vsaka hiša mora seveda imeti kopalnico in stranišče. Kako sta kopalna kad in školjka pristali v skupnem prostoru? Je umivanje res zdravju škodljivo, kot so bili prepričani nekoč? Rob Dunn bo razložil, zakaj nikoli nismo sami doma. Japonsko podjetje Toto je vodilni proizvajalec elektronskih stranišč, kakršnih si ne more privoščiti vsak. Spalnica v preteklosti nikakor ni bila zaseben prostor, kakršnega poznamo danes. Zaradi podnebnih sprememb pa bo vodna gladina vse bolj naraščala in arhitekti, ki gledajo v prihodnost, že načrtujejo plavajoča mesta, drugi pa bivališča na Marsu.


THE HISTORY OF HOME / ZDA / 2020.

21:05
Vise Le Coeur / Aim For The Heart; Julia je prepričana, da ji Novak prikriva razlog, zakaj so ga imenovali za inšpektorja v njeno enoto, zato je odločena, da izbrska čim več informacij o njem. Prepričana je tudi, da Novak policijske podatke pošilja nekdanji ženi, ki vodi odvetniško družbo. V tem naelektrenem ozračju pa mora Julijina enota raziskati umor mladega dekleta Anne, ki je verjela v obstoj Nezemljanov; ker ni poznala svojega očeta, je bila prepričana, da so ga ugrabili Nezemljani. Na koncu je odkrila resnico, Julia pa Anninega morilca.


VISE LE COEUR / Aim for the Heart / Francija / 2022

Scenarij: Fanny Robert, Sophie Lebarbier, Maxime Berthemy, Elodie Namer, Olivier Kohn

Režija: Vincent Jamain

V glavnih vlogah: Claire Keim, Lannick Gautry, Noémie Chicheportiche.

22:05
V tokratni oddaji: Siddharta, Maja Keuc, Nejc Pipp, Zlatko.

33/45 je tedenska glasbena oddaja o ustvarjalcih različnih glasbenih zvrsti, kreativnih procesih in zaodrju. Oddaja sledi dogodkom na sceni, jih napoveduje in gosti glasbenike. Predstavljen bo tudi spot tedna, ki ga gledalci izberejo na spletu. Vsako soboto zvečer na 2. programu TV Slovenija. Voditeljica: Leila Aleksandra Jelić.

22:40
R: Žnidaršič Urška... Raiven se je v dekadi raziskovanja in iskanja inovativnih pristopov uveljavila kot alkimistka zvoka, ki s svojim edinstvenim pristopom in globokim razumevanjem glasbenih žanrov premika meje mogočega. Ob deseti obletnici glasbene kariere, ki združuje svetova elektro-popa in opere, je akademsko izobražena glasbenica pripravila koncert, ki presega glasbeno doživetje. Z glasbenim delom je Raiven, ki se pod svoje ustvarjanje podpisuje kot avtorica glasbe, besedila in producentka, postavila temelje za poglobljen dialog med preteklostjo in sedanjostjo.

EP-album Sirene temelji na raziskovanju zgodb ikoničnih žensk iz različnih zgodovinskih obdobij. Te ženske so bile pogosto prezrte, njihovi glasovi utišani, njihove usode pa potisnjene na rob zgodovine. Raiven nas tako skozi svojo glasbo spodbuja, da pogledamo onkraj ustaljenih narativov. Vsaka skladba na albumu predstavlja edinstveno pripoved, ki odseva boj, moč in vztrajnost.

Koncert ob deseti obletnici predstavlja tudi priložnost za retrospektivni pogled. Od izida prvega singla Jadra leta 2014, ki je bil del njenega prvenca Magenta, pa vse do EP-ja REM je Raiven ustvarjala mistične in temačne zvočne pokrajine, za katere je prejela tudi prestižno strokovno nagrado zlata piščal. Njene nastope na Emi, zlasti s skladbami Črno bel, Zažarim in KAOS, oboževalci še vedno nosijo v srcu, prav tako je svoj pečat pustila na festivalu Popevka z zmagovalno skladbo Volkovi leta 2021. Na večeru, kjer je Raiven strast opere in utripajoče ritmi elektro-popa združila v harmonično celoto ob spremljavi godal, seveda ni manjkala tudi evrovizijska uspešnica Veronika.

00:10
Videonoč
06:00
Napovedujemo
07:00
Glasbena matineja
08:00
R: Bastič Aljaž... Festival Europa Cantat je največji projekt Evropske zborovske zveze in poteka vsaka tri leta v enem od evropskih mest. Leta 2021 je potekal v Ljubljani, v organizaciji Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti. Slavnostno odprtje festivala je ponudilo pester glasbeni program, od novih priredb slovenske ljudske glasbe do glasbe Jacobusa Handla Gallusa, Arva Pärta in Stinga. Nastopili so Zbor sv. Nikolaja Litija, vokalna skupina Singer Pur, solistki Katarina Heyrison, Kim Nazarian ter številni priznani slovenski glasbeniki in ansambli. Glasbena zasnova Mihela Jagodic in Damijan Močnik, režiser, scenarist in scenograf Matej Filipčič, povezovalec Boštjan Romih. Urednik Daniel Celarec, režiser Aljaž Bastič.
09:10
Nedaleč od Ljubljane je pred nekaj leti zrasla nova hiša, ki je nastala tako rekoč »na daljavo«. Lastnika sta bila med projektiranjem in gradnjo odsotna, tako da sta nastajanje njunega novega doma spremljala samo od daleč, prek avdio in video povezav. In vendar danes družina uživa v svojem sanjskem domu sredi gozda in miru. Zares nevsakdanja zgodba, ki smo jo radovedno odkrivali ...

Ko gradimo ali prenavljamo dom, ne ustvarjamo zgolj stavbe, ampak prostor, kjer bomo preživljali dragocene trenutke s svojimi najbližjimi, kjer bodo naši otroci rasli in kjer bodo nastajali spomini in tradicije, ki bodo oblikovali prihodnje generacije. Trajnostna gradnja nam omogoča, da oblikujemo naše okolje na odgovoren, trajen in zdrav način. Razložimo, kako lahko to dosežemo.

Poplave, ki so avgusta lani prizadele velik del Slovenije, so marsikomu uničile dom. Silna moč vode si je utirala pot med bivalnimi prostori nič hudega slutečih ljudi, ki so skušali rešiti, kar se je rešiti dalo. Tudi pritličje vrstne hiše je bilo v poplavah močno uničeno, a po zaslugi zglednega sodelovanja med oblikovalko interjerja ter lastnikoma, dandanes riše nasmehe in zadovoljstvo na obraz vsem vpletenim.

10:05
Pripravite se na eksplozijo zabave z oddajo, ki bo popestrila vaš nedeljski dopoldan – Žogarija.
10:35
Tokratna Avtomobilnost je v znamenju gospodarskih vozil, natančneje, govorimo o razogljičenju transporta - z elektriko in z vodikovimi tehnologijami. Potrebujemo torej oba nova energenta. Glede tega so bili složni tako na predstavitvi Mercedesovega električnega tovornjaka v Hannovru kot tudi v Parizu, kjer je Toyota predstavila vso svojo paleto vozil na (vodikove) gorivne celice.

A kot smo slišali, na vidiku so problemi, ki presegajo razvoj tehnologij novih vozil. Politika namreč ni opravila in tudi ne opravlja svoje vloge pri razvijanju infrastrukture, ki bi omogočila, da se bodo nove čiste tehnologije sploh lahko uveljavile.

11:25
I: CIRIL HORJAK S.P. (Dr. Horowitz), Pavček Saša (inventarka), Strniša Gregor (on sam), Škof Janez (vratar); R: Miha Vipotnik... Pošvedrani klavir je filmsko glasbena povest, ki s pomočjo dokumentarno igranih in animiranih filmskih delov pripoveduje zgodbo o starem zapuščenem klavirju Bösendorfer model 225 v studiu radia Slovenija.

Izhodišča za zgodbe v filmu o klavirju so resnična, zgodovinsko utemeljena iz pisnih izročil in dokumentov. Dopolnjena so z izjavami in sklicevanjem na dve slovenski literarni predlogi. Pripovedna vez med vsem tem pa je plod domišljij in ustvarjalnega zanosa avtorjev.

13:10
Pariz po poletnih olimpijskih igrah gosti še 17. poletne paraolimpijske igre. Od 28. avgusta do 8. septembra bodo parašportniki tekmovali v 22 športih, podelili jim bodo 549 kompletov medalj. Nastopilo bo tudi 14 slovenskih športnikov: strelec Franček Gorazd Tiršek, metalec diska Henrik Plank, lokostrelca Dejan Fabčič in Živa Lavrinc ter ženska reprezentanca v odbojki sede.
14:20
Svetovno prvenstvo v makadamskem kolesarstvu, prenos
17:50
R: Pavlin Maja... Najstarejši folklorni festival v Sloveniji po šestih desetletjih ostaja presečišče starodavnega belokranjskega obredja in ljudskega izročila ter sodobnih folklornih pristopov z mednarodnim pridihom. Festivalski dogodek, ki letos poteka med 19. in 23. junijem v Črnomlju, skuša po eni strani ohranjati domišljijskost deželice belih bréz in belih noš, po drugi strani pa obiskovalcem ponuditi svež vpogled v bogato etnološko zakladnico tega dela Slovenije ter mednarodne folklorne tradicije. O običajih nekoč in danes ter festivalskih izzivih v oddaji govorijo Anica, Anita in Martin Matkovič, Janez Kure, Ksenija Khalil, dr. Janez Weiss in Tadej Fink. Nastopajo člani otroških folklornih skupin Dragatuš in OŠ Mirana Jarca Črnomelj. Scenarij: Ilinka Todorovski. Režija: Maja Pavlin. Snemalna ekipa: Stojan Femec in Peter Novljan. Producent: Igor Jakovac.
18:25
Televizijski posnetek iz leta 1980 posvečamo nedavno preminuli balerini Magdi Vrhovec Dedović (1932–2024). V Ljubljani je končala študij klasičnega baleta pri ruski pedagoginji Nadeždi Murašovi, nato pa svoje znanje izpopolnjevala pri znameniti Lydii Wisiakovi in leta 1958 postala članica baletnega ansambla SNG-ja Opera in balet Ljubljana. Z željo po pridobivanju umetniškega znanja se je odpravila v tujino in desetletje delovala na Švedskem kot vodilna balerina v baletnih skupinah v Göteborgu in v sloviti skupini Birgit Cullberg. Po vrnitvi v Slovenijo je močno zaznamovala slovensko baletno umetnost s številnimi plesnimi vlogami in pedagoškim delom. Spremljajte arhivsko portretno oddajo, ki jo je pripravila urednica Danica Dolinar skupaj z režiserko Majno Sevnik Firšt.
18:50
SPREHOD MED TRAJNICAMI

Dalije, jesenske vetrnice, okrasne trave, pa tudi bolj sencoljubne rastline tokrat opazujemo v Arboretumu Volčji Potok. Opozorimo na to, kako pravilno ravnati z gomoljnicami, da nas bodo spremljale vrsto let. Kako kombinirati okrasne trave in cvetoče anemone, da ustvarimo osupljive jesenske prizore, ali ozeleniti okolico slapov oziroma vodnih motivov.


BUČE: NAJTEŽJA, NAJDALJŠA ...

V še enem čudovitem slovenskem parku, Mozirskem gaju, so nedavno pripravili 14. državno tekmovanje za najtežjo, najdaljšo in najlepšo bučo ter najtežjo lubenico. V zahtevni vrtnarski sezoni so na ogled postavili devet velikank. Pazljivo so jim izmerili obline in težo. Podrobnosti pa v reportaži.


NAGROBNI NASAD JESENI

Tokrat prikažemo, kako lahko z nekaj zamislimi in ustreznimi rastlinami preoblikujemo spomladi zasajen nasad na grobu. Nekaj rastlin razdelimo, del substrata nadomestimo z novim, tako namesto dveh simetričnih nasadov nastaneta dva asimetrična. Vključimo lahko številne nove sorte ustreznih rastlin, med njimi barvno privlačne vrese ...

19:20
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
Wild Caribbean With Liz Bonnin Eps 3 4; Karibi obsegajo več kot 7000 otokov. Z belimi peščenimi plažami in turkiznim morjem so za mnoge sanjski počitniški cilj. Manj je znano, da tam živi veliko zanimivih in nenavadnih divjih živali, zaradi česar so Karibi paša za oči za vsakega ljubitelja narave. Liz bo obiskala štiri karibske regije, kjer bo spoznala osupljiva in veličastna bitja ter varuhe teh dragocenih ekosistemov.


4. del:

Liz bo svoje eksotično potovanje po Karibih zaključila na Trinidadu, kjer je preživljala poletne počitnice in od koder izvira njena družina. Z društvom ljubiteljev narave se bo podala v naravni rezervat, v katerem živi več kot 200 živalskih vrst. Mnoge od njih so ogrožene in zelo redke. Na otoku bo obiskala plantažo, kjer z naravo sobivajo in je ne izkoriščajo. Med rezanjem tropskega cvetja se bo pobliže spoznala s sonaravnim kmetijstvom. S Trinidada bo na hitro skočila v sosednjo Venezuelo, celinsko državo v Južni Ameriki, kjer bo videla zelo posebno vrsto delfina.


WILD CARIBBEAN WITH LIZ BONNIN / Velika Britanija / 2023 / Režija: Caroline O'Shaughnessy.

21:15
Loto je najbolj priljubljena igra na srečo v Sloveniji, saj jo igra več kot 860 tisoč polnoletnih Slovencev. Voditeljica nas popelje skozi žrebanje Lota in Lota plus, poleg rezultatov obeh žrebanj pa si ogledamo tudi aktualne dobitke igre Joker.
21:25
Esterno Notte / Exterior Night; Adriana Faranda se pridruži Rdečim brigadam in med letoma 1976 in 1978 dejavno sodeluje z njimi, zato tudi zapusti hčer in se osami s partnerjem Valeriem Moruccijem. Potem ko se dokaže z napadom na dekana rimske ekonomske fakultete, začne s pajdaši iz Rdečih brigad zalezovati Alda Mora. Po njegovi ugrabitvi s partnerjem Valeriem postaneta odgovorna za izročanje sporočil medijem in Morovi družini. Vendar se Adriana upre odločitvi, da objavijo Morovo pismo, v katerem notranjega ministra Cossigo prosi, naj se skrivaj pogaja z Rdečimi brigadami. Prav tako odločno nasprotuje Morovi usmrtitvi, a je vodilni v Rdečih brigadah ne upoštevajo....... IMDb ocena: 7.7/10
.
22:40
Gloria Mundi; Po izpustu iz zapora se Daniel vrne v svojo hišo v Marseillu. Tam se je zbrala širša družina njegove hčerke. Mathilda dela s krajšim delovnim časom v trgovini, njen mož Nicolas pa je taksist. Oba se trudita, da bi kar se da normalno živela in omogočila svoji hčerki Glorii dostojno življenje. Položaj pa se poslabša, ko Nicolasa napadejo drugi taksisti, njegovi tekmeci. Zdaj mora Daniel poiskati pravico za svojo družino.


Francoska igralka Ariane Ascaride je na filmskem festivalu v Benetkah prejela nagrado za najboljšo žensko vlogo.


Originalni naslov: GLORIA MUNDI

Leto produkcije: 2019

Država: Francija, Italija

Žanr: družinska drama

Režija: Robert Guédiguian

Scenarij: Serge Valletti, Robert Guédiguian

Igrajo: Ariane Ascaride, Jean-Pierre Darroussin, Gérard Meylan, Anais Demoustier.

00:30
Videonoč
06:00
Napovedujemo
10:35
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
12:05
Ljubljana: Ponedeljek, Sreda, Petek; Začnite teden z oddajo Dobro jutro! Po pregledu dnevnega tiska in aktualnega dogajanja vam še pred osmo svetujemo glede najrazličnejših tematik. V rubriki »Ali je res?« raziskujemo in iščemo odgovore na večne dileme, znani Slovenci pa vam ponudijo idejo za zajtrk. V rubriki Jutranji heroji spoznavamo posameznike, ki so s svojimi dejanji navdihnili skupnost in pokazali, kaj pomeni biti pravi junak vsakdanjega življenja. Ponedeljek je tudi v znamenju zdravstvenih minut in domače lekarne, v kateri predstavljamo naravne rešitve za vsakodnevne težave. Skok v nov teden bo lepši v družbi oddaje Dobro jutro!
15:15
Ekipa oddaje Na lepše se je odpravila na tridnevni vzdržljivostni pohod Highlander. Gre za netekmovalno avanturo, ki vodi vse od Luč pa do Krvavca, pohodniki pa pri tem prehodijo dobrih 55 kilometrov ter premagajo 3.500 metrov nadmorske višine. Posebnost pohoda je, da je potrebno vse od pripomočkov za šotorjenje, kuhanje in hojo, nositi s seboj v nahrbtniki, ki pa ne sme biti težji od petnajstih kilogramov.

Ekipa Na lepše pa se je odpravila tudi v podzemlje Pece, v nekdanji Mežiški rudnik, kjer se skriva ena bolj neobičajnih kolesarskih tras pri nas. Črna luknja vas vodi po opuščenih rudniških rovih, kamor skoraj let 25 ni stopila človeška noga. Kolesarski izziv je primeren za tehnično dobro podkovane kolesarje, odseki proge so namreč zelo zahtevni in polni izzivov.

15:55
Podrobneje bomo poročali o srečanju prevozniških družin in prevozniških podjetij Slovenije. Spoznali pa boste tudi krojaško družino Šmigoc s Ptuja, kjer to obrt opravlja že tretja generacija.
16:40
Oddaja Ljudje in zemlja je ena najbolj gledanih oddaj TV Slovenija. Vsak tretji teden jo pripravlja Regionalni TV Program Koper – Capodistria in njen urednik Branko Vrabec. V »koprski« Ljudje in zemlja govorimo o pridelavi hrane, o življenju in delu na podeželju, o živalih doma, na kmetih in v divjini, veliko pozornosti namenjamo varovanju okolja in tradicije, dotikamo pa se tudi tem, ki so zanimive tako za mlajše kot starejše gledalce. Poročamo z vseh koncev Primorske, odpravimo se tudi na Notranjsko in v zamejstvo. Naše osnovno vodilo je, da oddaja Ljudje in zemlja ni namenjena le kmetovalcem in pridelovalcem hrane, temveč široki publiki, skratka vsem, ki kmetijske pridelke kupujejo, ki so tako ali drugače povezani s podeželjem in jim ni vseeno za našo kulturno krajino.
17:55
Milena Zupančič je del nacionalnega spomina že več kot pol stoletja. Poznamo jo kot Meto v Cvetju v jeseni, Mimiko v filmu Moj ata, socialistični kulak, glavne vloge pa je odigrala tudi v številnih drugih filmih in gledaliških predstavah doma in po svetu. Za svoje delo je prejela nešteto nagrad, od Borštnikovega prstana, Prešernove nagrade, več puljskih aren do Badjurove nagrade, bila je Slovenka leta. V tokratnem Intervjuju je z gledalci delila spomine na različna snemanja in sodelovanje z velikimi imeni slovenskega filma, anekdote in svoj pogled na bolezen in staranje. Tako kot gledališki oder je tudi televizijski studio napolnila s pozitivno energijo, in čeprav mislimo, da o njej vemo vse, je izdala marsikatero skrivnost. Nam pa jo je uspelo večkrat presenetiti, tudi s posnetki, ki jih ni videla še nikoli. Oddajo je pripravil in vodil Zvezdan Martić.
18:50
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
R: Gierstorfer Car... The River Between Us; Perujska Amazonija spada med najbolj biotsko raznovrstne kraje na svetu in je dom še zadnjih ljudstev, ki živijo odrezana od sodobnega sveta. V osamo so se pred več kot stotimi leti zatekla pred okrutnim izkoriščanjem, zasužnjevanjem in nasiljem podjetij, ki so tu pridobivala naravni kavčuk za cvetočo avtomobilsko industrijo. A zadnja leta so stiki med pripadniki skupine Mashco Piro in staroselsko skupnostjo z druge strani reke, ki je sprejela norme t. i. civiliziranega sveta, pogostejši. Režiser Carl Gierstorfer razišče, kakšna usoda čaka prve in druge, saj prav vse ogrožajo izsekavanje gozda, rudarjenje zlata in preprodajalci drog.


THE RIVER BETWEEN US / Nemčija / 2021 / Režija: Carl Gierstorfer...... IMDb ocena: 6.9/10
.

20:55
R: Allet-Coche Sophie, Barthel Holger, Gimpel Holger, Kreisen Olaf... Soko Wien (xv.); Jonasa Wiebeka na njegovem domu zabodejo. Ker kriminalisti ne najdejo prenosnika, telefona in denarnice, sprva pomislijo na vlomilca, potem pa jim sosedje povedo, da pogosto videvajo skrivnostnega starejšega moškega, ki se potika okoli Wiebekove hiše ...


SOKO Wien (XV.) / Avstrija / 2019-20

Scenarij: Markus Staender, Martin Muser, Jens Schäfer, Frank Weler, Andreas Quatsch idr.

Režija: Holger Barthel, Olaf Kreisen, Holger Gimpel, Sophie Allet-Coche

V glavnih vlogah: Stefan Jürgens, Michael Steinocher, Lilian Klebow, Brigitte Kren, Maria Happel, Helmut Bohatsch...... IMDb ocena: 5.4/10
.

22:00
Glasbeni večer:
22:55
R: Bastič Aljaž... V oddaji, posvečeni najboljšim mladim baletnim plesalcem, se predstavljata plesalca Antoneta Turk in Filip Jurič. Predstavila bosta odlomek baleta Romeo in Julija Sergeja Prokofjeva v koreografiji Tomaža Rodeta. Antoneta Turk (r. 1991) iz Grobelnega je zaključila šolanje na Madžarski baletni univerzi v Budimpešti, na mednarodnem baletnem tekmovanju Ballet Grand Prix Vienna pa je zasedla prvo mesto v kategoriji profesionalnih baletnih plesalcev z vsega sveta. Filip Jurič (r. 1995) iz Maribora se je udeležil več tekmovanj, na 11. in 13. tekmovanju mladih baletnih plesalcev Slovenije je dvakrat prejel prvo nagrado in zlato plaketo. Dragocene odrske izkušnje je pridobival v predstavah Baleta SNG Maribor, od jeseni 2020 je kot baletni solist angažiran v SNG Opera in balet Ljubljana. Urednik oddaje Daniel Celarec, režiser Aljaž Bastič.
23:15
I: Keser Nataša, Ostan Boris, Zidar Judita, Škof Janez; R: Levstik Nejc... Ko se Boris vrne iz službe prej, kot je načrtoval, v postelji z ženo Tanjo najde najboljšega prijatelja Gregorja. Po začetni jezi se zadeva umiri in vsi trije odidejo v gostilno. Naslednje jutro pa ne prinese spremembe. Ko izgine alkoholna omotica, se Borisova grenkoba le še poveča.

Režija: Levstik Nejc.

23:40
I: Ban Ivo, Glažar Tea; R: Braatz August Adrian... France Simčič je čemeren gospod, ki se vseli v dom upokojencev Veselje, kjer vsi upokojenci dobijo ime Veselko.

Njegov mir v domu zmoti Majda, radoživa in simpatična gospa, ki se Francetu predstavi kot medicinska sestra. France jo odžene ven. Prava medicinska sestra Lili Francetu pove, da Majda živi v svojem svetu. France poišče Majdo, sprejme njeno igro in skupaj v domu nastopata kot zdravnik in asistentka.

Režija: Avgust Braatz.

00:10
Videonoč