Slovenske TV

Podnaslovljene TV

Lokalne TV

EX YU TV

Angleške TV

Nemške TV

Italijanske TV

Ostale TV

SLO 2
06:00
Napovedujemo
07:00
Mozaični izbor najboljših svetovalnih, zabavnih in informativnih vsebin iz oddaje Dobro jutro.

Boljše od Dobrega jutra je - Najboljše jutro!

Vsak teden premišljeno izberemo najbolj atraktivne in odmevne rubrike iz dnevne oddaje Dobro jutro. Sobotno jutro je Najboljše jutro!

08:20
Izjemna zgodba izjemnega človeka bi lahko naslovili pričevanje Martina Kostrevca, rojenega leta 1933. Družina izvira iz okolice Brežic, a je gospod Martin svoja najbolj plodna leta do današnjih dni preživel v Mariboru in na Pohorju, kjer si je postavil lično počitniško hišico. Že njegov ded je imel poseben čut za besedo in omiko v najširšem pomenu besede in je konec 19. stoletja napisal svojevrstno pesniško zbirko. V pričevanju Martina Kostrevca spremljamo njegovo življenjsko zgodbo med vojno; od napada na Jugoslavijo, nemške okupacije, presenetljivega druženja z ujetimi zavezniškimi piloti, do povojne komunistične represije, službe, potovanj in družinskih prigod …

Pohorje je njegova velika ljubezen, a tudi skrb in dolžnost. Že več desetletij se z redkimi podporniki bori za resnico in dostojen spomin na več tisoč po vojni pobitih ujetnikov na Arehu in v njegovi okolici. Komunistične oblasti so nesrečne ujetnike, povečini iz mariborskih zaporov, okrutno umorile in pometale v približno 25 na hitro izkopanih jam, največ v okolici Areha. Veliko med njimi je bilo premožnih in komunisti so si prilastili njihovo lastnino.

Prizadevanja gospoda Kostrevca, da bi umrli in pozabljeni Slovenci, Nemci, Hrvatje in drugi dobili dostojen spomenik, se uresničujejo prav letošnjo jesen. Spomenik bodo oktobra slovesno odkrili in blagoslovili. Martin Kostrevc je porabil vso svojo življenjsko energijo in prihranke, da bi izpolnil ta civilizacijski dolg do nedolžnih žrtev. Država mu ne pomaga in Martin Kostrevc upa, da bodo stroške spomenika pomagali poravnati dobri ljudje. Z avtorjem Pričevalcev se ob koncu pričevanja poklonita ob pohorskih moriščih in ob nastajajočem spomeniku, kjer neutrudni pričevalec spregovori še o dolgu do prednikov in o prastarem boju med dobrim in zlim.

11:45
R: Arnob Chakrabarty... Priseljenca sta v upanju na boljše življenje odšla v Katar, vendar ju je tam čakala drugačna usoda. Dokumentarni film prikaže nečloveške delovne razmere in smrti med delavci, ki so gradili več milijard vredno infrastrukturo za svetovno nogometno prvenstvo leta 2022.
12:35
Letošnje svetovno prvenstvo v gorskem kolesarstvu gosti Andora. Na TV Slovenija si boste lahko v soboto ogledali moško in žensko tekmo v spustu, v nedeljo pa obe tekmi v olimpijskem krosu.
14:05
Letošnje svetovno prvenstvo v gorskem kolesarstvu gosti Andora. Na TV Slovenija si boste lahko v soboto ogledali moško in žensko tekmo v spustu, v nedeljo pa obe tekmi v olimpijskem krosu.
15:40
Koper bo tretjič prizorišče tekme svetovnega pokala v športnem plezanju. Na spektaklu v težavnostnem plezanju bosta tekmovala tudi olimpijska prvaka iz Pariza: najboljša plezalka na svetu Janja Garnbret in Britanec Toby Roberts.

Slovenijo bo zastopalo kar 18 plezalk in plezalcev, tudi vsi trije udeleženci olimpijskih iger v francoski prestolnici. Petkov program prinaša kvalifikacije in polfinale. Med šestindvajseterico polfinalistov računajo tudi na številno slovensko ekipo. Tudi z mladimi plezalci, ki so se izkazali na zadnjih tekmah in domov prinesli tudi medalje z mladinskega svetovnega prvenstva.

18:50
V tokratni oddaji se že spogledujemo s poletnimi počitnicami. Poročamo, kako je potovati v Nemčijo z električnim peugeotom e-3008; to naj bi bil eden bolj avtocestnih električnih avtov. Prav tako električno - Nissanovo ariyo - smo zapeljali na krajši izlet na Obalo. Med drugim nas je tam navdušila tudi s samodejnim parkiranjem. Z Berlina pa poročamo o Volkswagnovem kombiju, ki je čez vikend tudi avtodom. Seveda govorimo o legendarni californiji. Pri Volkswagnu trdijo, da je z novo generacijo california postala 3-sobni počitniški apartma.
19:30
Videotrak
19:55
Koper bo tretjič prizorišče tekme svetovnega pokala v športnem plezanju. Na spektaklu v težavnostnem plezanju bosta tekmovala tudi olimpijska prvaka iz Pariza: najboljša plezalka na svetu Janja Garnbret in Britanec Toby Roberts.

V finalu najboljše osmerice v težavnostnem plezanju bodo znova vrh krojili tudi slovenski plezalci. Na prvi tekmi je zmagal Luka Potočar, Janja Garnbret je bila druga, lani pa je posegla po samem vrhu. Nastop dvakratne olimpijske prvakinje bo znova pospremilo veliko navijačev. Lani sta bili na stopničkah kar dve Slovenki: ob Garnbretovi tudi Vita Lukan, ki je zasedla tretje mesto.

22:10
Pariz po poletnih olimpijskih igrah gosti še 17. poletne paraolimpijske igre. Od 28. avgusta do 8. septembra bodo parašportniki tekmovali v 22 športih, podelili jim bodo 549 kompletov medalj. Nastopilo bo tudi 14 slovenskih športnikov: strelec Franček Gorazd Tiršek, metalec diska Henrik Plank, lokostrelca Dejan Fabčič in Živa Lavrinc ter ženska reprezentanca v odbojki sede.
23:55
Vegfer? / Journey; Darri je sodnik na festivalu peščenih skulptur. Med sojenjem mu raznese avto. Ko dobi novega, se z Vikingurjem odpeljeta do znanega islandskega metodskega igralca in njegove žene, ki je zelo navezana na svojo mačko. In tudi tu ne gre vse po načrtu. Njuna naslednja postaja je koča, v kateri ju čakajo nenavadne jedi, značilne za Islandijo. Vikingur je nad njimi navdušen, Darri pa z gnusom viha nos.


VEGFER? / Journey / Islandija / 2021

scenarij: Vikingur?Kristjansson

režija: Baldvin Zophoniasson

v glavnih vlogah: Ólafur Darri Ólafsson, Víkingur Kristjánsson, ?órunn Arna Kristjánsdóttir, Pétur Ernir Svavarsson, Pálmi Gestsson, ?röstur Leó Gunnarsson, Elfar Logi Hannesson, ?orsteinn Gunnarsson, Helga Vala Helgadóttir, Nicolas Bro, Jonas Schmidt...... IMDb ocena: 7.5/10
.

00:40
Videonoč
06:00
Napovedujemo
07:00
Glasbena matineja
07:25
R: Šuligoj Jaka... Kitarist in skladatelj Nejc Kuhar (1987) velja za enega najopaznejših mladih slovenskih skladateljev. Je dobitnik najvišjih nagrad na mednarodnih skladateljskih tekmovanjih, med katerimi velja opozoriti na zmago na kompozicijskemu tekmovanju IGS (Italija, 2008), 3. nagrado na skladateljskem tekmovanju Gustava Mahlerja (Avstrija, 2009), zmago in posebno nagrado na tekmovanju ISB (Anglija, 2010) in 2. nagrado na Svetovnem kitarskem tekmovanju za skladatelje (Srbija, 2011). Nejc Kuhar je oblikoval poseben koncert, na katerem so njegovo glasbo izvedli vrhunski mladi slovenski glasbeniki: Mak Grgič (kitara), Irena Preda (sopran), Domen Lorenz (violina), Karmen Pečar (violončelo), Irena Rovtar (flavta), Nejc Kuhar (kitara) ter Godalni kvartet Calisto.
08:05
R: Vilar Mile... V Kulturnem centru Semič se je odvil že 42. festival tamburašev in mandolinistov Slovenije, ki je bil zaznamovan s tekmovanjem najboljših izvajalcev tamburaške glasbe v državi. Predstavilo se je šest društvenih slovenskih tamburaških skupin in gostje s Hrvaškega. Nastope je spremljala strokovna žirija v sestavi mag. Damirja Zajeca, dirigentke in skladateljice Helena Vidic Lesjak ter dirigenta in skladatelja Gregorja Zagorca.
09:10
Najbolj navdihujoči so projekti, ukrojeni po merah in željah uporabnikov samih. Tik ob gozdu je zrasla prekrasna lesena hišica, ki mladi družini nudi varen pristan po vsakodnevnih obveznostih. Arhitekt je zasnoval dom, ki ponuja prostor množici interesnih dejavnosti in hobijev vseh družinskih članov. Torej dom, ki je mladi družini pisan na kožo.

Pokazali vam bomo primer odličnega družinskega medgeneracijskega sodelovanja, pri katerem so tudi starši poskrbeli za svoje udobno bivanje. Odločili so se, da na zrela leta ne potrebujejo več toliko kvadratnih metrov, zato so zgornjo etažo hiše odstopili sinu, spodaj pa si za svoja še vedno zelo aktivna leta uredili dovršeno in dinamično stanovanje, v katerem je vsega ravno prav.

Dandanes so mladi soočeni z velikim izzivom pri iskanju lastnega domovanja. Pomanjkanje primernih stanovanj in vrtoglave cene nepremičnin so velika prepreka njihovi želji po neodvisnosti, zato je marsikdo primoran iskati rešitve drugod. Tako si je v Zgornji Savinjski dolini mlad par v nadstropju družinske hiše ustvaril nadvse ličen in topel prvi skupni dom. Mlada lastnika sta zavihala rokave in se z veliko mero iznajdljivosti ter marljivosti izognila nekaterim največjim stroškom.

10:10
V tokratni oddaji se že spogledujemo s poletnimi počitnicami. Poročamo, kako je potovati v Nemčijo z električnim peugeotom e-3008; to naj bi bil eden bolj avtocestnih električnih avtov. Prav tako električno - Nissanovo ariyo - smo zapeljali na krajši izlet na Obalo. Med drugim nas je tam navdušila tudi s samodejnim parkiranjem. Z Berlina pa poročamo o Volkswagnovem kombiju, ki je čez vikend tudi avtodom. Seveda govorimo o legendarni californiji. Pri Volkswagnu trdijo, da je z novo generacijo california postala 3-sobni počitniški apartma.
10:45
R: Magda Lapajne... Tržaški zaliv je bil skozi burno zgodovinsko dogajanje od nekdaj prepihu in tako se je oblikovala tudi usoda tam naseljenih Slovencev.


Oddaja Za vedno tu, Slovenci med Krasom in morjem predstavlja kraje ob obali Tržaškega zaliva, kjer že od nekdaj sobivajo Slovenci in Italijani.

Ob prikazu zgodovine in sedanjosti išče odgovore na vprašanja kako tržaški Slovenci ohranjajo narodno samobitnost, kaj jih zavezuje, da ohranjajo svoje korenine na tem ozemlju in od kod črpajo moč za negovanje slovenske besede in kulture.

Tržaški zaliv je bil skozi zgodovino prizorišče burnih dogodkov in ob tem se je oblikovala tudi usoda tržaških Slovencev, ki so se tradicionalno ukvarjali z ribištvom, vinarstvom in oljkarstvom. Poleg ribiškega muzeja v Križu in Kraške hiše v Repnu je v oddaji predstavljen tudi muzej v Škednju, posvečen krušaricam.

Na poti ob obali Tržaškega zaliva od Štivana do Škednja spoznamo zadnjega slovenskega ribiča iz Repna Aleša Grilanca. Marko Tavčar izčrpno opiše življenje in položaj Slovencev v Devinu in Štivanu. Več kot tisočletno tradicijo ribištva, ki je značilna samo za Slovence v teh krajih, predstavijo Franco Cossutta, Bruno Volpi Lisjak in Ladi Gruden. Člana društva Prosekar Alessio Štoka in Miloš Škabar sta med vinarji, ki se lotevajo novih izzivov, Boris Pangerc pa razkaže svoj oljčnik, ki ga obdeluje s posebno ljubeznijo.

Scenaristka in režiserka Magda Lapajne, avtor glasbe Aldo Kumar, direktor fotografije Artur Rutar, montažerka Sabina Černe, grafični oblikovalec Robert Kenda, kolorist Tomaž Hajdarevič, zvokovna obdelava Robert Sršen.

12:00
Nature: Niagara Falls; Reko Niagaro napajajo štiri od petih Velikih jezer. Je pomembna vodna žila in srce največjega sladkovodnega sistema na svetu, njegova hrbtenica pa je Niagarska stopnja. V oddaji si bomo ogledali, kako se območje spreminja z letnimi časi, spoznali njegove prebivalce in se potopili v njegovo zgodovino.


NATURE: NIAGARA FALLS / ZDA / 2023 / Producent: Joseph Pontecorvo.

13:20
Letošnje svetovno prvenstvo v gorskem kolesarstvu gosti Andora. Na TV Slovenija si boste lahko v soboto ogledali moško in žensko tekmo v spustu, v nedeljo pa obe tekmi v olimpijskem krosu.
15:15
Letošnje svetovno prvenstvo v gorskem kolesarstvu gosti Andora. Na TV Slovenija si boste lahko v soboto ogledali moško in žensko tekmo v spustu, v nedeljo pa obe tekmi v olimpijskem krosu.
17:05
Koper bo tretjič prizorišče tekme svetovnega pokala v športnem plezanju. Na spektaklu v težavnostnem plezanju bosta tekmovala tudi olimpijska prvaka iz Pariza: najboljša plezalka na svetu Janja Garnbret in Britanec Toby Roberts.

V finalu najboljše osmerice v težavnostnem plezanju bodo znova vrh krojili tudi slovenski plezalci. Na prvi tekmi je zmagal Luka Potočar, Janja Garnbret je bila druga, lani pa je posegla po samem vrhu. Nastop dvakratne olimpijske prvakinje bo znova pospremilo veliko navijačev. Lani sta bili na stopničkah kar dve Slovenki: ob Garnbretovi tudi Vita Lukan, ki je zasedla tretje mesto.

19:30
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
Pariz po poletnih olimpijskih igrah gosti še 17. poletne paraolimpijske igre. Od 28. avgusta do 8. septembra bodo parašportniki tekmovali v 22 športih, podelili jim bodo 549 kompletov medalj. Nastopilo bo tudi 14 slovenskih športnikov: strelec Franček Gorazd Tiršek, metalec diska Henrik Plank, lokostrelca Dejan Fabčič in Živa Lavrinc ter ženska reprezentanca v odbojki sede.
23:05
Loto je najbolj priljubljena igra na srečo v Sloveniji, saj jo igra več kot 860 tisoč polnoletnih Slovencev. Voditeljica nas popelje skozi žrebanje Lota in Lota plus, poleg rezultatov obeh žrebanj pa si ogledamo tudi aktualne dobitke igre Joker.
23:20
Ludwig; Monumentalna večurna saga italijanskega avtorja Luchina Viscontija govori o življenju Ludvika II. Bavarskega, ki je vladal od leta 1864 do svoje smrti leta 1886. Ludvik je bil bratranec cesarice Elizabete (Sissi). Veljal je za enega najbolj ekscentričnih srednjeevropskih vladarjev, podpiral je umetnike, obsedal ga je Richard Wagner, posnemal je Sončnega kralja in dobil več nazivov: Labodji, Pravljični in Nori kralj. Zaradi domnevne duševne bolezni je bil odstavljen s prestola in le nekaj dni zatem umrl v nepojasnjenih okoliščinah. Krožijo pa tudi teorije, da so ga zaradi ekstravagantnega življenjskega in vladarskega sloga ter prevelike potrošnje umorili.


4. del:

Wagner svoji ljubici in njunemu otroku pripravi čudovit božični koncert. Vlada Ludviku predlaga, naj se odreče kroni v dobro strica Viljema. Sita je namreč njegovih muh in zapravljanja ter ga hoče razglasiti za norega. Očita mu, da je dal zgraditi drage gradove, v njih pa biva zelo redko, in da bogato obdaruje čedne sobarje in konjarje. Duševno in telesno uničeni Ludvik noče sprejeti Elizabete, saj mu je preveč nerodno.


Izvirni naslov: LUDWIG / Koprodukcijska nadaljevanka, 1973 / Režija: Luchino Visconti / Scenarij: Luchino Visconti, Enrico Medioli, Suso Cecchi D'Amico / Igrajo: Helmut Berger, Romy Schneider, Trevor Howard...... IMDb ocena: 7.5/10
.

00:25
Videonoč
06:00
Napovedujemo
10:50
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
12:20
Začnite teden z oddajo Dobro jutro! Po pregledu dnevnega tiska in aktualnega dogajanja vam še pred osmo svetujemo glede najrazličnejših tematik. V rubriki »Ali je res?« raziskujemo in iščemo odgovore na večne dileme, znani Slovenci pa vam ponudijo idejo za zajtrk. V rubriki Jutranji heroji spoznavamo posameznike, ki so s svojimi dejanji navdihnili skupnost in pokazali, kaj pomeni biti pravi junak vsakdanjega življenja. Ponedeljek je tudi v znamenju zdravstvenih minut in domače lekarne, v kateri predstavljamo naravne rešitve za vsakodnevne težave. Skok v nov teden bo lepši v družbi oddaje Dobro jutro!
15:30
Hrvaška Istra je kmalu po osamosvojitvi začela načrtno graditi svojo novo turistično zgodbo, ki je pomenila odmik od nekdanjega množičnega turizma in njihova strategija še danes žanje sadove. Jasno začrtana smer ideje o trajnostnem razvoju, je vplivala na oživitev nekdaj degradiranega istrskega podeželja in dala priložnost mladim, ki so se pričeli vračati na podeželje in tam ustvarjati življenje, ki je danes tesno prepleteno s turizmom.
16:05
V podjetju GP Brlec smo spoznali ekipo, ki se ne ustraši še tako zahtevnih terenov. Strmine, močvirja, plazovi, škarpe, to so izzivi, ki jih vsakodnevno premagujejo. Delo z lesom pa obvladuje že četrta generacija družine v Gančanih. So eni redkih sodarjev v Sloveniji.
16:45
Kmetijski ministri jugovzhodne Evrope so konec poletja razpravljali o ekološkem kmetijstvu in trajnostni kmetijski pridelavi v regiji ter podpisali memorandum o sodelovanju na tem področju. V Sloveniji si želimo predvsem povečati obseg kmetijskih zemljišč vključenih v ekološko kontrolo in količino ekoloških živil na trgu. O pomenu in izzivih Javne službe kmetijskega svetovanja v prihodnosti so razpravljali tudi na strokovnem srečanju na sejmu Agra v Gornji Radgoni. Na hmeljiščih v Sloveniji te dni obirajo pridelek. Prve ocene letine kažejo, da bo hmelja manj kot lani.
17:55
Ali šola otroke tudi vzgaja ali jih le zasipa s podatki? Koliko učitelji sploh lahko še vzgajajo, ne da bi jim pod prste gledali starši in inšpektorji? Koliko besede še ima ministrstvo oziroma koliko si je sploh želi? Ali otroke učimo samostojnosti ali jim z nenehnim nadzorom jemljemo pomembne življenjske izkušnje?

Dosje je pripravila Erika Pečnik Ladika.

18:55
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
The Return Of Inflation, The Gravy Years Are Gone; Inflacija spet kaže zobe – tudi v bogatih razvitih državah marsikdo nenadoma nima več dovolj denarja za nakup hrane in plačilo računov. -Inflacija je nekakšen boj za oblast,- pojasnjuje zgodovinar ekonomije Adam Tooze. Kdo bo v tem boju zmagovalec in kdo poraženec? Zakaj je inflacija zdaj nenadoma spet tolikšna težava? Kako proti njej ukrepajo centralne banke? Dokumentarna oddaja nam predstavi, kateri mehanizmi so pripomogli k obuditvi inflacije in kako se nanjo odzivajo ljudje iz različnih družbenih okolij – v Nemčiji, Franciji, Turčiji in ZDA.


THE RETURN OF INFLATION, THE GRAVY YEARS ARE GONE / Nemčija / 2022 / Režija: Matthias Heeder.

21:00
R: Allet-Coche Sophie, Barthel Holger, Gimpel Holger, Kreisen Olaf... Soko Wien (xv.); V slikovitem Sölktalu najdejo truplo Tonija Stocka. V njegovem telefonu so fotografije, ki ga prikazujejo v intimnem objemu z Evo Nusser. Ta se je šele pred kratkim vrnila v hišo svojega pokojnega očeta. S čim si je Toni zaslužil nasilno smrt in kakšno vlogo ima pri tem gozdar Manfred Hilpert?


SOKO Wien (XV.) / Avstrija / 2019-20

Scenarij: Markus Staender, Martin Muser, Jens Schäfer, Frank Weler, Andreas Quatsch idr.

Režija: Holger Barthel, Olaf Kreisen, Holger Gimpel, Sophie Allet-Coche

V glavnih vlogah: Stefan Jürgens, Michael Steinocher, Lilian Klebow, Brigitte Kren, Maria Happel, Helmut Bohatsch...... IMDb ocena: 5.4/10
.

22:00
R: Kuclar Špela... Partizanski pevski zbor iz Ljubljane je bil ustanovljen kot Invalidski pevski zbor (IPZ) leta 1944 v eni izmed takratnih partizanskih bolnišnic na Planini pod vrhom Mirne gore v Kočevskem rogu. Njegov ustanovitelj, prvi umetniški vodja in dirigent je bil slovenski skladatelj Karol Pahor. Pevce Partizanskega pevskega zbora od leta 2022 vodi mlad dirigent Jakob Barbo. Pod njegovim vodstvom so predstavili izbrani program partizanskih pesmi. V nadaljevanju koncerta so se jim pridružili Primorski pevski zbor Vinko Vodopivec, simfonični orkester, sopranistka Gaja Sorč in baritonist Marko Erzar. Jubileju so se poklonili z izvedbo kantate Radovana Gobca z naslovom Hej, partizan!, ki jo je vodil nekdanji dirigent Iztok Kocen.
23:30
I: Grašič Liza Marija(Anja), Oven Žiga(bradatež), Špik Tines(Nejc), Doljšak Borut(zaljubljenec), Harum Lucija(Zaljubljenka); R: Bizjak Peter... Anja mora urediti svoje ljubezensko življenje in najti pot v prihodnost. Težave ima s fantom, namesto, da bi ta odraščal iz fanta v moškega z odgovornostjo, se predaja kajenju marihuane in postaja vedno bolj rastlinski.


Scenarij in režija: Peter Bizjak.

23:55
I: Drevenšek Jurij, Gruden Gaj, Keser Nataša, Mežan Ivanka, Molk Miša, Pavlin Sandi, Perko Žan, Prah Gregor, Špik Tines; R: Hajnšek Vid... Prodajalec v trafiki Stane si skupaj s sodelavcem Bojanom, ki je na invalidskem vozičku, enoličnost delovnika krajša z opazovanjem ljudi in ugibanjem potrošniških navad strank. Njuno vsesplošno apatijo in brezciljno dnevno sanjarjenje o prihodnosti sredi belega dne prekine mlad narkoman, ki želi oropati trafiko.

Režija: Vid Hajnšek.

00:20
Videonoč