Slovenske TV

Podnaslovljene TV

Lokalne TV

EX YU TV

Angleške TV

Nemške TV

Italijanske TV

Ostale TV

SLO 2
06:00
Napovedujemo
12:20
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
13:20
Ljubljana: Ponedeljek, Sreda, Petek; Sredina jutra se pričnejo s pregledom dnevnega tiska in aktualne teme, ki jo postavljamo V središče. V pravnih nasvetih gostimo odvetnike in odvetnice, ki odgovarjajo tudi na vaša vprašanja, za vse udeležence v prometu pa svetujemo v prometnih minutah. Pogledamo tudi, kaj je novega v svetu filma in zabave ter vam podamo predloge za dobre knjige in zanimive vsebine, ki se predvajajo na TV Slovenija. S strokovnjaki razrešujemo vsakdanje življenjske dileme, terenska ekipa pa deli vrtne nasvete. Sreda je tudi športno obarvana, v rubriki »Š kot šport« spoznavamo nenavadne športe, gostimo športne junake in komentiramo ter napovedujemo pomembne športne dogodke. Vaša sredina družba sta Špela Močnik in David Urankar, jutro z nami je dobro jutro!
16:00
Smo vsi za kaj nadarjeni? Kako je z odkrivanjem in razvojem talentov? Od česa je odvisen uspeh? Šahistka, glasbenik in natakar, ki je tudi varnostnik – vsi trije so bili v osnovni šoli prepoznani kot nadarjeni. Laura Unuk, najboljša slovenska šahistka, šahovska velemojstrica, ki končuje študij biokemije, je svojo uspešno šahovsko pot začela v osnovnošolskem krožku. Prejemnik študentske Prešernove nagrade, tolkalist Inti Pucihar, je odraščal v glasbeni družini, Joland Orož pa zaradi težkih življenjskih okoliščin svoje nadarjenosti ni razvijal. O Laurinih, Intijevih in Jolandovih prehojenih poteh, vzponih in padcih, o tem, kaj danes počnejo s svojimi talenti, o njihovem delu in uspehih, dosežkih in željah v Posebnih zgodbah. Strokovni razmislek o nadarjenosti pa ponuja psihologinja in pedagoginja Ajda Erjavec. Scenarij Milica Prešeren, režija Božo Grlj.


O seriji Posebne zgodbe:

Dokumentarna serija Posebne zgodbe daje glas posameznikom, katerih življenje zaznamujejo različne izkušnje, izzivi, spoznanja, prelomni, a tudi na videz bolj obrobni dogodki, ki odpirajo vprašanja in spodbujajo k razmisleku. To so tudi zgodbe otrok in odraslih z izkušnjo telesne ali duševne bolezni, razvojnih in drugih življenjskih težav. Dopolnjujejo jih znanstvena dognanja, besede strokovnjakov.

V posameznih delih dokumentarne serije smo doslej že spoznali življenje z avtizmom, ljudi, ki so za vedno na vozičku, prezgodaj odrasle otroke, posvojene, posameznike z disleksijo, zgodbe o darovanju organov, samomoru, ADHD-ju, tikih, o najboljših prijateljih, (po)moči umetnosti. Pretekle epizode so na ogled v TV-aplikaciji RTV 365. Letos se jim pridružujeta novi: o samozavesti in samopodobi (27. januarja) in o nadarjenih (3. februarja 2025) na TV Slovenija 1 ob 17.50.

Urednica serije je Milica Prešeren, nastaja pa v Uredništvu izobraževalnih oddaj Kulturno-umetniškega programa TV Slovenija.

16:30
Kreta je največji grški otok, a hkrati najbolj samosvoj. Mojca se bo podala predvsem v notranjost otoka, kjer še tli uporniški duh otoka. Na Kreti se je začel prvi organiziran in dolgotrajen upor proti otomanski nadvladi, še danes na otoku vlada krvno maščevanje in ponosno se zlagajo mantinade, kratki stihi v verzih, ki so svojčas bili biser kretske renesanse.
17:30
V Novi Gorici so se sestali predstavniki zvez slovenskih kulturnih in prosvetnih društev iz vseh štirih sosednjih držav ter s predstavniki iz matice s katero želijo spodbuditi oblikovanje državne strategije za utrjevanje skupnega slovenskega kulturnega prostora.

Gost oddaje je nekdanji diplomat, danes pa poslovnež Jurček Žmauc. Nekaj časa je deloval na avstrijskem Koroškem v Celovcu , kot generalni konzul pa tudi v Clevelandu. Diplomatsko kariero je zamenjal za delo na področju gospodarskega sodelovanja Slovenije z Združenimi državami Amerike.

Dvojezična trgovska akademija letos praznuje 35 let delovanja. Za Slovence na avstrijskem koroškem je bila šola, ki nudi izobraževanje v ekonomsko strokovni smeri nujno potrebna. Šola je po konceptu izobraževanja edinstvena in že od ustanovitve dalje presega meje.

18:00
Prireja mleka je po prihodkih in obsegu ena naših najpomembnejših kmetijskih dejavnosti. O razmerah na trgu mleka se pogovarjamo z Majo Kalan Pongrac iz Ljubljanskih mlekarn. Na kmetiji Napotnik si ogledamo sodoben hlev, ki je prejel nagrado Naj hlev. Kmetijsko-gozdarski zavod Ptuj je izvedel delavnico, na kateri so iskali rešitve za učinkovito izvajanje nitratne direktive v praksi. Ker gnojenje ostaja okoljski izziv, je na tržišču zelo veliko različnih pripravkov za pospeševanje razkroja organskih ostankov. Med načini za hitrejše razkrajanje gnojevke je tudi uporaba mikroorganizmov. Govorimo še o varnosti pri delu na kmetijah in v gozdovih v preteklem letu.
18:50
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
R: Juh Janez... Bernarda Žarn je v Dnevno sobo povabila Sašo Einsiedler, ki je svoje padce znala spremeniti v vzpone. Pravi, da se vse slabe in dobre stvari zgodijo z razlogom in drugih brez prvih ne more biti. Vsak konec je zato priložnost za nove začetke.
20:20
Nad mirnim rokavom Drave ob našem najstarejšem mestu leži izjemna hiša, ki v svojih zidovih skriva dragocen slovenski les. V sebi združuje elemente sodobnosti, prestiža in topline, hkrati pa ponuja glasbeno bogat in akustično domišljen prostor, kakršnega ne vidimo v običajnih domovih.

Celostna prenova stanovanja je izziv za vsakega, tudi izkušenega arhitekta. Zato bo še toliko zanimiveje videti, kako se je s tem spopadla študentka arhitekture, sicer opažena tudi v strokovnih krogih. Letos je bila namreč ena izmed prejemnic Vurnikovega študentskega priznanja, ki ga podeljujejo obetavnim študentom arhitekture.

Pred več kot 30 leti sta zakonca v vasici Hrib - Loški Potok, obdani z gozdovi in travniki, zgradila hišo, ki je hitro dobila svojo končno podobo. Vrt pa je živ organizem, ki se skupaj z naravo in letnimi časi ves čas spreminja. A za največje spremembe poskrbijo lastniki, zato smo jih ponovno obiskali po sedmih letih.

21:10
Loto je najbolj priljubljena igra na srečo v Sloveniji, saj jo igra več kot 860 tisoč polnoletnih Slovencev. Voditeljica nas popelje skozi žrebanje Lota in Lota plus, poleg rezultatov obeh žrebanj pa si ogledamo tudi aktualne dobitke igre Joker.
21:20
V tokratni Avtomobilnosti smo se odpravili v Ženevo, na legendarni avtomobilski salon, a žal ugotovili, da je samo še bleda senca nekdanjega blišča. Od velikih znamk je nastopil le Renault. A pripeljal je zvezdo, novo petko! Poglejte jo z nami, od blizu. Seveda smo v Ženevi Renault pobarali tudi glede prihodnosti Revoza. Zanimalo nas je, če bo proizvajal novega twinga. Iz te tovarne pa smo skupaj z gledalci Avtomobilnosti na pot pospremili najbolj slovenskega clia, tistega z oznako I feel Slovenia. Pika na i tokratne oddaje pa je volvo EX30. Avto, s katerim se je Volvo povsem usmeril v trajnostno poslovanje.
21:55
Normal People; Marianne pokliče Connella sredi noči in mu ponudi prijateljstvo. Connell začne vse več časa preživljati z njenimi prijatelji, čeprav ne sodi prav posebno mednje. Connell se opraviči Marianne za svoje obnašanje v gimnaziji. Marianne podvomi o svojem na videz trdnem odnosu z Garethom. V Marianne je zagledan še en študent iz skupine, Jamie.


NORMAL PEOPLE / koprodukcija / 2020

Scenarij: Alice Birch, Mark O'Rowe, Sally Rooney

Režija: Lenny Abrahamson, Hettie Macdonald

V glavnih vlogah: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal, Sarah Greene, Desmond Eastwood, Aislin McGuckin, Frank Blake, India Mullen, Eliot Salt...... IMDb ocena: 8.4/10
.

22:35
Kaj letos za gledalce, poslušalce in bralce pripravljajo v uredništvih RTV Slovenija? Nove televizijske kvize, več domače glasbe na radiu, nove spletne formate? Ali višji RTV-prispevek ob naraščanju stroškov zadostuje za kakovostno ponudbo, ki jo upravičeno pričakuje občinstvo? Podrobnosti bodo predstavili direktorica TV Slovenija Ksenija Horvat, direktor Radia Slovenija Mirko Štular in direktorica digitalnih vsebin Kaja Jakopič. Slišali pa bomo tudi stališče uprave in predsednika Sveta RTV-ja do financiranja in morebitne reorganizacije največjega javnega medija. Urednik Dejan Ladika, voditeljica Ilinka Todorovski.
23:35
Videonoč
06:00
Napovedujemo
10:10
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
11:15
AS - SP: superveleslalom (Ž), v živo iz Saalbacha
12:45
Oddaja Migaj z nami. Oddaja o razgibanem življenju, v katerem migajo vsi, mladi in stari, navdušeni rekreativci in vrhunski športniki. Oddaja nastaja pod pokroviteljstvom Olimpijskega komiteja Slovenije.
13:10
Oddaja Dobro jutro je oddaja gledalcev. S svojimi svetovalnimi, izobraževalnimi, razvedrilnimi in informativnimi vsebinami sledimo željam gledalcev vseh starostnih skupin. V večurnem živem in dinamičnem jutranjem programu, ki je na sporedu vsak delovni dan, se prepleta studijski del z aktualnimi vklopi v živo z različnih koncev Slovenije. Raziskujemo teme, ki se dotikajo vsakdanjega življenja ljudi, in ponujamo najrazličnejše vsebine: od zdravstvenih, pravnih in kuharskih nasvetov, svetovanj o medosebnih odnosih, receptov iz domače lekarne do predstavljanj osupljivih življenjskih usod, vrtičkarskih in prehranskih nasvetov in atraktivnih nagradnih iger. Oddaja poteka tudi v sodelovanju z RTV centrom Koper in RTV centrom Maribor, s čimer v živi program vnašamo še več lokalnih vsebin.


Oddaja Dobro jutro uvaja sodobne televizijske formate s poudarkom na kakovostnih vsebinah in je upoštevajoč delež televizijskih gledalcev med najbolje gledanimi oddajami nacionalne televizije. V letu 2014 so ustvarjalci oddaje prejeli eno najprestižnejših slovenskih medijskih priznanj: strokovnega viktorja za najboljšo zabavno TV-oddajo.

15:55
Nad mirnim rokavom Drave ob našem najstarejšem mestu leži izjemna hiša, ki v svojih zidovih skriva dragocen slovenski les. V sebi združuje elemente sodobnosti, prestiža in topline, hkrati pa ponuja glasbeno bogat in akustično domišljen prostor, kakršnega ne vidimo v običajnih domovih.

Celostna prenova stanovanja je izziv za vsakega, tudi izkušenega arhitekta. Zato bo še toliko zanimiveje videti, kako se je s tem spopadla študentka arhitekture, sicer opažena tudi v strokovnih krogih. Letos je bila namreč ena izmed prejemnic Vurnikovega študentskega priznanja, ki ga podeljujejo obetavnim študentom arhitekture.

Pred več kot 30 leti sta zakonca v vasici Hrib - Loški Potok, obdani z gozdovi in travniki, zgradila hišo, ki je hitro dobila svojo končno podobo. Vrt pa je živ organizem, ki se skupaj z naravo in letnimi časi ves čas spreminja. A za največje spremembe poskrbijo lastniki, zato smo jih ponovno obiskali po sedmih letih.

16:35
Romska oddaja So vakeres – Kaj govoriš? je na sporedu dvakrat mesečno, ustvarjajo pa jo romski novinarji.
16:55
Ekumensko bogoslužje v Ženavljah, »ZAupanje« in »Glasba in govorjena beseda«


V vasici Ženavlje na Goričkem so se v tednu molitve za edinost kristjanov zbrali predstavniki treh cerkva, ki kljub liturgičnim razlikam v pokrajini ob Muri sodelujejo in se podpirajo.


Humanitarna akcija Slovenske karitas »ZAupanje« že dvajset let prinaša upanje za družine in posameznike v večjih stiskah. Geslo akcije je: »Z vašim zaupanjem za upanje ljudi v stiski.«


V začetku januarja je Cerkev Jezusa Kristusa svetih iz poslednjih dni v Ljubljani obiskal generalni direktor podjetja Bonneville Distribution iz Salt Lake Cityja, gospod Terry Hritz. Za našo oddajo je spregovoril o programu Music and the Spoken Word – Glasba in govorjena beseda. To je oddaja, ki je na svetu neprekinjeno na sporedu najdlje časa. Na radiu jo predvajajo od junija 1929, na televiziji pa od oktobra 1949.

17:15
V tokratni oddajo o tem, kakšna prihodnost nas čaka. Pogovarjali smo se z dr. Renato Salecl o prihodnosti družbe in družbenega sistema ter o spremembah, ki nas čakajo in tistih, ki so nujne za to, da bo prihodnost svetla. Zanimalo pa nas je tudi, kakšno bo v prihodnosti podnebje. Kako napovedujejo prihodnost meteorologi, pa nam je pojasnil Andrej Velkavrh.
18:10
Kolibri, beograjski otroški pevski zbor, skozi zgodovino in skozi oči staršev mladih pevcev.
18:50
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
R: Von Steinaecker Thomas... Electronic Vibrations; Nanjo plešejo množice; ponuja zabavo in ekstazo: elektronska glasba. V tem filmu boste prvič spoznali neverjetno zgodbo o uspehu elektronske glasbe in njenem razvoju od avantgarde do mainstreama. To je zgodba o nenavadnih napravah, ki oddajajo neverjetne zvoke. Spoznali boste zgodovino elektronske glasbe od Pierra Schaefferja in Stockhausna do skupine Kraftwerk, od Jean-Michela Jarrea do skupine The Beatles in tehnoglasbe.
20:55
One Second; Ganljiv film mojstra Džanga Jimova, postavljen v čas kulturne revolucije na Kitajskem, izraža neizmerno ljubezen do filma in moč filmskih podob. Najavljen je bil za festival v Berlinu leta 2019 in tik pred zdajci umaknjen s programa. Uradno zaradi tehničnih zapletov v postprodukciji, neuradno pa zaradi cenzure.


Na obzorju puščave se pojavita dva človeka. Moški srednjih let, pobegli zapornik, in osirotelo dekle. On je pobegnil iz taborišča, tvega strogo kazen, ampak mora nujno videti prav določene filmske novice, ki jih bodo predvajali v podeželskem kinematografu. Ona se preživlja z majhnimi krajami in prevarami.


Med kopico filmskih kolutov je vsebina, zaradi katere je moški na begu, in sicer v srebrni škatli, ki jo je sunilo dekle. Moški ji že nekaj časa sledi, in kot kaže, mu bo nazadnje le uspelo ujeti tatico in videti zanj tako pomembno novico.


Originalni naslov: YI MIAO ZHONG

Leto produkcije: 2020

Država: Kitajska

Žanr: zgodovinska drama

Režija: Džang Jimov

Scenarij: Džang Jimov in Jingzhi Zou po romanu Geling Yan

Igrajo: Yi Zhang, Haocun Liu, Wei Fan, Yan Li.

22:45
R: Žnidaršič Urška... V razprodani Gallusovi dvorani Cankarjevega doma je priljubljena vseslovenska pevka Nuša Derenda obeležila 20 let samostojnega glasbenega delovanja in obiskovalce navdušila z glasom, plesnim šovom in bogatim naborom skladb, vse do največjih hitov, zabavnih vložkov ter njej zelo dragih gostov.

Tako je z odlično interpretacijo ob spremljavi Simfoničnega orkestra RTV Slovenija ter njene spremljevalne skupine predstavila skladbe svojih začetkov, narodno zabavne skladbe, se dotaknila kabareta ter zaključila skladbami, ki so zaznamovale njene nastope na Emi in Eurosongu. Predstavila pa je tudi dve novi skladbi – balado Naj mi dež napni dlan in Usojena.

Na odru so se ji pridružili: sin Matevž Derenda v skladbi Unforgettable, Frenk Derenda v skladbi Sanjam o domovini, Mojmir Sepe, ki je za izvedbo skladbe Poletna noč za dirigentsko paličico zamenjal Patrika Grebla, mladinska pevska zbora O.Š. Artiče in Brežice, mešani pevski zbor Viva iz Brežic ter plesalci Pro dance Studia.

Posebno nadgradnjo pa je dodal tudi povezovalec koncerta Tilen Artač, ki je za to priložnost prevzel različne vloge voditeljev TV oddaj.

Tokrat si lahko ogledate 1. del koncerta.

00:00
Videonoč
06:00
Napovedujemo
10:10
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
11:15
AS - SP: superveleslalom (M), v živo iz Saalbacha
12:45
Ljubljana: Ponedeljek, Sreda, Petek; Tudi petkova jutra so najboljša v družbi oddaje Dobro jutro! Ob petkih vam podajamo ideje za izlete po Sloveniji, preverjamo setveni koledar ter vam skupaj z našimi kuharskimi mojstri ponujamo ideje za kosila. Delimo tudi gospodinjske nasvete, v posebni rubriki pa sprejemamo pozdrave in čestitke gledalcev za svoje bližnje. Ne zamudite oddaje Dobro jutro!
15:10
SP: smučarski skoki (Ž), v živo iz Lake Placida
16:55
Najbolj znana kriptovaluta je bitcoin. Od svojega nastanka leta 2009 je doživel izjemno nihanje vrednosti. Sprva je bil vreden nekaj centov, zatem se je novembra 2021 povzpel do takrat rekordnih 69.000 ameriških dolarjev, nato je njegova vrednost močno padla. Decembra lani pa je prvič presegel magično mejo 100.000 ameriških dolarjev. Ti skoki v vrednosti kažejo na špekulativno naravo kriptovalut. Danes jih obstaja že na deset tisoče, vsak dan nastane več 100 novih. Kako se kriptovalute razlikujejo od tradicionalnega denarja, kako delujejo in kakšna tehnologija je za njimi?
17:25
V tokratni Avtomobilnosti smo se odpravili v Ženevo, na legendarni avtomobilski salon, a žal ugotovili, da je samo še bleda senca nekdanjega blišča. Od velikih znamk je nastopil le Renault. A pripeljal je zvezdo, novo petko! Poglejte jo z nami, od blizu. Seveda smo v Ženevi Renault pobarali tudi glede prihodnosti Revoza. Zanimalo nas je, če bo proizvajal novega twinga. Iz te tovarne pa smo skupaj z gledalci Avtomobilnosti na pot pospremili najbolj slovenskega clia, tistega z oznako I feel Slovenia. Pika na i tokratne oddaje pa je volvo EX30. Avto, s katerim se je Volvo povsem usmeril v trajnostno poslovanje.
18:00
R: Maksimovič Slobodan... Se še spomnite let, ko je država prepovedovala uvoz osebnih računalnikov? Pa tega, kako jih je nekaj entuziastov prek meje vseeno spravilo?


In stojnice na ljubljanski tržnici s piratsko programsko opremo? Igrice Kontrabant na Radiu Študent? Pri zabavnem in nostalgičnem dokumentarnem filmu je sodelovalo kar nekaj ljudi, ki so v tedanjem času z ogromno mero ustvarjalnosti in entuziazma skrbeli za razmah računalniške pismenosti. Poskrbeli so namreč, da so se v Sloveniji kljub prepovedi znašli prvi računalniki za osebno uporabo, za kopije najnovejših igric in programov ter navsezadnje tudi za to, da je v takratni skupni državi Jugoslaviji zakrnela oblast tovrstni tehnologiji prižgala zeleno luč.


Čeprav so bili prvi računalniki z današnjega vidika silno preprosti, povezani s hišnim televizorjem in kasetofonom, je šlo za prvi korak evolucije, ki je do danes digitalizirala in povezala svet. Pa ne le to! V Sloveniji je ukvarjanje z računalništvom pomenilo beg iz socialističnega 'dolgcajta', pripadnost neki avantgardi in dejavnost, ki nas je postavila v korak z globalnim tokom ter spodbujala mnogo vzporednega dogajanja. Dokumentarna zgodba se ne osredotoča na tehnične vidike, temveč nas popelje skozi kulturne pojave, ki so spremljali začetke hišnega računalništva.


V filmu spregovorijo Žiga Turk, ki je v študentskih letih s prijateljem Matevžem Kmetom razvil dve priljubljeni igri Kontrabant, in drugi pionirji domače računalniške scene osemdesetih let prejšnjega stoletja: Jonas Žnidaršič, Primož Jakopin, Jernej Pečjak, Sergej Hvala, Jure Longyka, Saša Albert, Jani Kovačič in Andrej Vihtelič.

18:55
Videotrak je video-glasbeni časovni pas urbanega slovenskega 'mainstreama', ki sega od popa in rocka, rapa, r'n'b-ja ter elektronike in vse tja do metala in alternative.
20:00
The Comedy Queen; Mladinski film govori o 12-letni deklici, ki preboleva izgubo matere s humorjem – postati hoče stand-up komičarka. Sasha noče jokati za nedavno preminulo materjo, temveč si raje naredi seznam za preživetje – na njem je tudi cilj, da mora postati kraljica smeha. Pri tem ima veliko podporo strica, ki vodi stand-up klub, ter dolgoletne prijateljice Marte in novega prijatelja Johna. Uspe se ji prebiti na oder. Film o odraščanju, izgubi bližnjih, žalovanju.


Kristalni medved za najboljši film, Berlinale – Generation 2022.


Originalni naslov: THE COMEDY QUEEN

Leto produkcije: 2022

Država: Švedska

Žanr: mladinski film

Režija: Sanna Lenken

Scenarij: Linn Gottfridsson in Jenny Jägerfeld

Igrajo: Sigrid Johnson, Oscar Töringe, Frida Beckman, Ellen Taure.

21:35
R: Green Nick... Putin, A Russian Spy Story; Dokumentarna serija v treh delih razkriva zgodbo Vladimirja Putina, pretkanega in nepredvidljivega državnika, ki že več kot dve desetletji vlada z železno roko. Od kod izvirajo njegovi ponos, jeza in dojemanje izdaje? Kako so se oblikovale vrednote tega nekdanjega ruskega vohuna? Ob zelo povednih arhivskih posnetkih o Putinovi vladavini pričajo nekdanji sodelavci, nasprotniki in žrtve.


2. del: V drugem delu dokumentarna serija prikaže, kako je v Kremelj prišel slabo poznani politik Putin, za katerega so oligarhi sprva upali, da ga bodo lahko nadzorovali. A Putin je stvari vzel v svoje roke in se obdal z zavezniki iz KGB-ja. Oddaja osvetli tudi zgodbi Borisa Berezovskega in Aleksandra Litvinenka, ki sta se mu zoperstavila in nato umrla na britanskih tleh.


PUTIN, A RUSSIAN SPY STORY / Velika Britanija / 2020 / Režija: Nick Green.

22:30
Tomaž Kšela je dolgoletni novinar, bil je študentski in mladinski funkcionar, v časih, ko je za novinarje veljalo, da so lahko druženo-politični delavci, je bil kratek čas celo lokalni partijski funkcionar. Kot poklicni novinar je delal v tiskovni agenciji, bil je samostojni novinar, pa urednik in novinar sindikalnega glasila, nazadnje spet agencijski novinar. V zadnjih letih piše knjige in je podpredsednik Sindikata upokojencev Slovenije.

Vabimo vas, da si pogovor s Tomažem Kšelo v oddaji Dober večer ogledate v ponedeljek 3. februarja ob 20. uri v sporedu Televizije Maribor!

23:25
R: Bastič Aljaž... V oddaji, posvečeni najboljšim mladim baletnim plesalcem, se predstavljata plesalca Antoneta Turk in Filip Jurič. Predstavila bosta odlomek baleta Romeo in Julija Sergeja Prokofjeva v koreografiji Tomaža Rodeta. Antoneta Turk (r. 1991) iz Grobelnega je zaključila šolanje na Madžarski baletni univerzi v Budimpešti, na mednarodnem baletnem tekmovanju Ballet Grand Prix Vienna pa je zasedla prvo mesto v kategoriji profesionalnih baletnih plesalcev z vsega sveta. Filip Jurič (r. 1995) iz Maribora se je udeležil več tekmovanj, na 11. in 13. tekmovanju mladih baletnih plesalcev Slovenije je dvakrat prejel prvo nagrado in zlato plaketo. Dragocene odrske izkušnje je pridobival v predstavah Baleta SNG Maribor, od jeseni 2020 je kot baletni solist angažiran v SNG Opera in balet Ljubljana. Urednik oddaje Daniel Celarec, režiser Aljaž Bastič.
23:35
Posnetek jazzovskega koncerta zasedbe Renato Chicco Trio, ki jo vodi svetovno priznani slovenski pianist Renato Chicco. Zasedbo sestavljajo Renato Chicco (klavir), Drago Gajo (bobni) in Philipp Zarfl (kontrabas). V novem ljubljanskem jazzovskem prizorišču Jazz Paradise – Jazz Club Gajo je trio predstavil slovenske ljudske in ponarodele pesmi v priredbah Renata Chicca. Renato Chicco (1962) je študiral na Univerzi za glasbo v Gradcu in na Berklee College of Music v Bostonu (ZDA). Med bivanjem v New Yorku je nastopal in snemal z najznamenitejšimi jazzovskimi glasbeniki, kot sta Clark Terry in Wynton Marsallis.

Chicco je redni profesor za jazzovsko improvizacijo na Univerzi za glasbo v Gradcu in nastopa po vsem svetu. Režija Aleksander Šmuc, urednik Daniel Celarec.

00:10
Videonoč